Mila
Kakovostno milo nežno in učinkovito odstrani umazanijo z rok, obraza, las in celega telesa. Neguje vašo kožo in jo odišavi s čudovitim vonjem čistoče! Na notino.si poiščite najboljše milo za roke, po zaslugi katerega se boste veselili vsakega umivanja rok!
Tekoče ali trdo milo za roke?
Tako tekoča kot trda mila imajo svoje prednosti in slabosti. Pri izbiri sta ključni kakovost in sestava.
- Tekoče milo je primerno za večje število uporabnikov, saj dozirnik za milo omogoča bolj higieničen nanos.
- Trdo milo je sicer bolj primerno za ožji krog ljudi, ima pa številne druge prednosti, kot so okolju prijaznejša embalaža, večja trpežnost in varčnejša uporaba. Priročno je tudi za potovanja.
Katere vrste mil poznamo
- Naravno milo učinkovito čisti kožo in prijetno diši. Preizkusite ročno izdelano marsejsko milo, ki ne vsebuje nobenih kemikalij. Naravna trda mila so izdelana iz hladno stiskanih naravnih olj, zato so zelo prijazna do kože in do okolja. Odlična so tudi za občutljivo kožo, saj ne posegajo v zaščitno kožno pregrado.
- Antibakterijsko milo je milo, ki vsebuje posebne dodatke za učinkovitejšo zaščito pred neželenimi bakterijami. Tako imenovano antiseptično milo uporabljamo za umivanje vseh mest, pri katerih je treba posebej paziti na higieno.
- Črno milo krepi kožo, izboljša njeno kakovost, jo globinsko očisti in razstruplja. Običajno vsebuje aktivno oglje ali izvlečke iz Mrtvega morja, od tod tudi njegova značilna barva.
- Milo za lase uporabljamo kot alternativo navadnemu šamponu. Ne vsebuje dražečih snovi in zadostuje za dolgo časa. Po zaslugi priročne oblike in velikosti je zelo kompaktno in odlično za potovanja.
- Milo za obraz vam bo prišlo prav pri vsakodnevni negi kože obraza, ki je občutljivejša od kože telesa. Milo nežno odstranjuje umazanijo iz por in vlaži kožo.
- Milo proti aknam nežno umiva obraz in hkrati uravnava čezmerno proizvodnjo kožne maščobe, ki je povezana s pojavom aken. Poleg tega preprečuje izsuševanje kože. Za problematično kožo je odlično tudi sindet milo ali črno milo proti aknam.
- Milo za otroke ima blago sestavo, ki je prijazna do otroške in občutljive kože. Nežno in učinkovito umiva kožo in odstranjuje umazanijo, pogosto pa je primerno tudi za novorojenčke.
Kako pravilno umivati roke
S pravilnim umivanjem rok se lahko zaščitite pred bakterijam, virusi in drugimi povzročitelji bolezni. Zato upoštevajte navodila, roke umivajte vsaj 40 sekund in pazite na ustrezno higieno rok.
- Roke navlažite z vodo.
- V dlani nanesite zadostno količino mila. Iz higienskih razlogov je bolj primerno tekoče milo.
- S krožnimi gibi drgnite dlani eno ob drugo.
- Dlan ene roke položite na hrbtišče druge, prekrižajte prste in drgnite. Nato zamenjajte položaj rok in ponovite postopek.
- Prislonite dlan ob dlan, prekrižajte prste in drgnite med in okoli prstov.
- Prepognite prste, kot bi želeli napraviti pest, in sklenite roki. Prste ene roke drgnite ob dlan druge. Nato zamenjajte roki in ponovite postopek.
- S sklenjeno dlanjo ene roke krožno namilite iztegnjen palec druge. Nato zamenjajte roki in ponovite postopek.
- Konice prstov ene roke s krožnimi gibi drgnite ob dlan druge. Nato zamenjajte položaj rok in ponovite postopek.
- Roke temeljito sperite pod tekočo vodo.
- Nato jih dobro osušite. Pipo zaprite z brisačo ali robčkom za enkratno uporabo.
Kako se izdeluje milo?
Klasično milo po vsem svetu že dolgo izdelujejo na podoben način. Za izdelavo mila potrebujemo samo tri sestavine: maščobo, bazo in vodo. Z njihovim mešanjem nastane milna osnova, ki je primerna za izdelavo različnih milnih izdelkov.
Ne glede na to, ali imate raje naravno oljčno milo, dišeče sivkino milo ali pa razkošna ročno izdelana mila, je najbolj pomembno predvsem, da osvojite pravilne higienske navade in ustrezno skrbite za čistočo svojih rok, obraza in telesa. Preizkusite tekoča in trda mila znamk Weleda, Avène ali Nivea in uživajte v čisti, dišeči koži.