Petra, urednica
Kérastase Symbiose Bain Crème Anti-Pelliculaire
Kaj mi je bilo najbolj všeč: Obožujem lasno kozmetiko Kérastase, zato sem želela preizkusiti tudi njihovo različico šampona proti prhljaju. Všeč mi je, da je primeren za občutljivo lasišče in za vse tipe las. Pomaga zlasti pri suhem prhljaju in lepo vlaži lasišče.
Prednosti: Uporabljate ga lahko vsak dan, kar mi popolnoma ustreza. Imam tanke lase, v katere zaradi treningov odbojke na mivki večkrat na teden pride veliko znoja in peska. Zato je pogosto umivanje glave zame nujno.
Slabosti: Cena šampona je razmeroma visoka in s pogostim umivanjem ga hitreje zmanjka … Zato ga dajte le kapljico. Dobro se peni, dovolj bo!
Peter, produktni vodja
La Roche-Posay Kerium Anti-Dandruff
Kaj mi je bilo najbolj všeč: La Roche-Posay Kerium Anti-Dandruff s salicilno kislino in cinkom bo všeč vsem tipom las, še posebej pa tistim, ki jih pesti masten prhljaj. Šampon čisti lase, nadzoruje količino kožnega loja in mastnega prhljaja ter hkrati vlaži. Moj najljubši izdelek!
Prednosti: Dermatološko testiran, dolgoročno zmanjšuje nastajanje prhljaja. Brezhiben!
Slabosti: Ima precej specifično dodano dišavo, ki morda ne bo ustrezala vsem.
Ste že našli najboljši šampon proti prhljaju zase? Če potegnemo črto: test šamponov proti prhljaju je pokazal, da je izbira pravega odvisna predvsem od vrste prhljaja in občutljivosti lasišča. Zato tega ne pozabite upoštevati pri svoji končni izbiri.