Vas muči neprijetno napeta, suha in srbeča koža na glavi, ki jo prekrivajo neprivlačne luske? Preberite si, kako lahko pomirite neprijetno srbenje in luščenje kože na glavi – torej kako izbrati šampon za suho in srbeče lasišče in kako ga pravilno negovati! Zdravo lasišče je namreč osnova za zdrave in lepe lase.
Če se pojavijo motnje v naravnih procesih v koži, kot sta proizvodnja maščobe in vlaženje, se koža začne izsuševati. Prvi znaki tega pojava so prav neprijetno napeta koža, srbečica in zbadanje na lasišču. Nato se lahko pojavijo rdečica in delčki suhe kože v laseh, ki spominjajo na prhljaj. Lasje se hitreje lomijo, izgubljajo sijaj, lasna vlakna pa niso več ustrezno zaščitena pred zunanjimi vplivi. Zato lahko škodljive snovi lažje prodirajo v lasišče in povzročijo mikrovnetja na koži. Tega stanja zato nikar ne podcenjujte, temveč se osredotočite na možne vzroke.
Suho srbeče lasišče je lahko posledica številnih vzrokov, ki so najpogosteje povezani z neustrezno nego las. Krivci pa so lahko tudi stres, staranje kože ali neugodno okolje. Med vzroke za suho lasišče sodijo:
Suha koža na glavi lahko na prvi pogled spominja na prhljaj, a gre za dve povsem različni težavi s kožo. Kako se torej lahko prepričamo, ali imamo suho lasišče ali prhljaj?
Pomembno je, da lasišču najprej zagotovimo ustrezno prehrano, bogato z vitamini in minerali, ter zadosten vnos tekočin. Če želite dodatno spodbuditi vsrkavanje pomembnih snovi, preizkusite vitamine za lase, ki vsebujejo biotin, selen, cink in druge snovi, ki so bistvenega pomena za zdravje lasišča in las.
Za pospešitev celotnega prehranjevanja in vlaženja lasišča stavite tudi na ustrezno zunanjo nego, ki bo preprečila neprijetno srbenje in luščenje kože na glavi. Začnite tako, da izberete najboljši šampon za občutljivo lasišče, kakovostno lasno vodo in tonik.
Kateri je prvi korak pri negi suhega lasišča? Pravilna nega občutljive kože se začne z nežnim čiščenjem. Nežen šampon za občutljivo lasišče lahko pomaga pomiriti srbenje, zagotavlja takojšnje vlaženje in nenazadnje pomaga preprečevati vnetja. Zaradi vsebnosti naravnih snovi in nevtralnega pH v koži znova uravnovesi proizvodnjo maščobe, kožo nežno čisti in hkrati obnavlja.
Šampon za občutljivo lasišče in drugi izdelki iz te kategorije praviloma vsebujejo negovalne snovi, kot so:
Negovalni izdelki za suho lasišče pa praviloma niso izdelani na osnovi:
Vsake toliko časa svojim lasem in lasišču privoščite pošteno razstrupljanje. Piling za lase z lasišča brezhibno odstrani umazanijo, ostanke izdelkov za oblikovanje pričeske in odmrle kožne celice ter spodbuja boljšo prekrvavitev in oskrbo kože s kisikom.
Za pomiritev lasišča po temeljitem umivanju pride na vrsto globinska hranilna nega – poseben balzam ali maska za suho in srbeče lasišče kožo in lase ohrani navlažene in jih naredi odpornejše proti novim poškodbam.
Kako negovati suho lasišče med umivanji? Napravite dodaten korak za čudovite lase in zdravo lasišče. Na vrsti so lasne vode, toniki in posebni serumi za lasišče, ki koži vračajo potrebno vlago in jo pomagajo poživiti ter ščititi pred vplivi iz okolja.
Naš nasvet: Kako lahko oskrbimo suho lasišče pred umivanjem las? Svojemu lasišču privoščite posebno nego in eno uro pred umivanjem las pripravite hranilno lasno oblogo. Preizkusite naravno olje za lase za suho lasišče, npr. marelično, šipkovo ali arganovo olje za lase.
Privoščite olajšanje suhemu in razdraženemu lasišču in se znova veselite sijočih in bujnih las! Zelo suho lasišče si zasluži najboljšo nego v obliki krepilne maske in šampona za suho lasišče, pa tudi hranilni lasni tonik ali serum, ki bo enkrat za vselej odpravil neprijeten srbeč ali pekoč občutek!