Preskoči na glavno vsebino

Komolci ali dekolte. Katera so še druga mesta, na katera pri negi pozabljamo?

19. 2. 2024

Jana Krajco

4 minute branja

Medtem ko se naši obraz in lasje lahko počutijo kot razvajene kraljice, za katere skrbno izbiramo prave sestavine in izpolnjujemo vse njihove želje, se nekaterim delom telesa med našo beauty rutino posvetimo le redko. Pozabite na pristop „pa saj bodo zmogli“ in resnično zase poskrbite od glave do pet.

Vrat in dekolte

Poskušate na vse možne načine prelisičiti naravo in si odšteti leta (vsaj na videz)? Potem pazite, da jih vrat in dekolte ne izdata. Gube in povešena koža se ju namreč tudi tičejo. Ker je koža na teh predelih tanjša, nežnejša in ima manj žlez lojnic kot na drugih delih telesa, je še bolj nagnjena na sončno svetlobo in druge vplive okolja. 

Zato pri čiščenju, vlaženju in eksfoliaciji kože obraza območje nanosa pripravkov razširite navzdol. Če tej negi vratu in dekolteja občasno dodate še kaj posebnega, na primer masko ali masažo, boste opazili prijetno spremembo na bolje. 

Kolena in komolci

Vemo, da so to najbolj suhi deli telesa, vendar jih vseeno spregledamo. Na komolcih in kolenih najdemo največje plasti odmrlih kožnih celic, zato je prva naloga jasna –⁠ poslovite se od njih s temeljitim pilingom telesa, pri katerem vsaj trideset sekund masirate in brusite ta predel. Nato dodajte obilen odmerek vlažilne kreme ali losjona. Zagotovo ne bo škodilo, če se na svoje komolce spomnite ob vsakem mazanju rok

Začnite z intenzivnim vlaženjem

Pazduhe

Depiliramo in brijemo jih, nanje nanašamo plast deodorantov ali antiperspirantov, med umivanjem pa jih še drgnemo. Pazduham z nami ni ravno lahko. Kaj lahko storite za njih? Vsakodnevno čiščenje je samoumevno. Pri britju vedno uporabite gel, toplo vodo in ostra rezila, da bo čim bolj nežno. 

Približno enkrat na teden se na pazduhe spomnite pri pilingu (da, tudi tukaj se nabirajo odmrle kožne celice in umazanija) in njihovo trdo delo nagradite z vlaženjem. Vendar ga ne potrebujejo tako pogosto kot drugi deli telesa, dovolj je enkrat ali dvakrat na teden. 

Hrbet

Dejstvo, da ga ne moremo doseči, nas ne opravičuje. Poleg tega, da se na hrbtu sprijema znoj in odmrle kožne celice, nanj pogosto padajo tudi ostanki izdelkov za lase ali prhljaj. Zato svojo prho opremite s krtačo ali z gobico z dolgim ročajem in pri naslednjem umivanju v ospredje postavite hrbet. To bo med drugim pomagalo preprečiti nastanek aken. Kar zadeva vlaženje in hranjenje, vam bo hrbet zagotovo hvaležen, če ga občasno prepustite spretnim rokam maserjev in njihovim oljem

Privoščite piling res celotnemu telesu

Zadnjica

Ko boste že pri hrbtu, se spustite še nižje. Vsi si želimo mehko in čvrsto kožo na zadnjici, a roko na srce, za to ne storimo ravno veliko. Poleg vadbe lahko pomaga tudi reden piling, lahko pa poskusite dry brushing, torej suho krtačenje. Ključ do uspeha so krožni gibi in nežnost. Spodbudite krvni obtok in celulit obvestite, da si ga ne želite. Proti celulitu se lahko borite tudi s posebnimi kremami. Ne pozabite zadnjice namazati s kremo za učvrstitev po vsakem prhanju ali kopeli.

Stopala

Če ne hodite redno na pedikuro, poskusite svojim stopalom občasno privoščiti majhen velnes vsaj v domačih pogojih. Stopala 15 do 20 minut namakajte v topli vodi. Dodajte dišavno olje, da bo obred še bolj prijeten. Nato vzemite plovec za stopala in začnite odstranjevati suho in otrdelo kožo. Delo vam bo olajšala tudi električna pilica za pete in stopala. Odličen in dišeč pomočnik je tudi piling za noge. Nego zaključite s skrbnim sušenjem stopal in nanosom obilnega odmerka vlažilne kreme za noge.

Razveselite svoja stopala

Ali ste tako kot mi temeljito premislili in se boste med rutinsko nego posvetili tudi zapostavljenim delom telesa? Poskusite, zaslužijo si to!